15 март 2009

Болт дели победа в Ямайка

Трикратният олимпийски шампион Юсеин Болт раздели победата в първия си старт за годината на 100 м от турнира GC Foster College Classic в Ямайка.
Феноменалният атлет финишира с равно време - 9,93 сек, заедно с представялия Антигуа и Барбуда на Игрите в Пекин Даниел Бейли. Попътният вятър по време на бягането обаче беше малко над допустимото - +2,3 м/сек. Болт не пропусна да покаже малко маймунджулъци, като намали темпото в последните метри. Точно преди финалната линия Юсеин дори протегна ръка, за да поздрави Бейли за силното бягане.
„Даниел става все по-добър, коментира след състезанието Болт. - Преди имаше големи проблеми в последните метри, но вече ги е преодолял. Иначе беше добро състезание."
Силно се представи и юношеският рекордьор на Ямайка Йохан Блейк, завършил трети за 10,08 сек.
Надпреварата GC Foster College Classic беше първото излизане за Болт на пистата от септември, когато той спечели Златната лига в Брюксел.Международният дебют на атлета през този сезон ще бъде на втори май на турнира Jamaica International Invitational.