23 февруари 2009

Ефтимова щурмува Атина

Инна Ефтимова ще стартира на 60 м на турнира по лека атлетика в Атина на 25 февруари.
Основните конкурентки на спринтьорката от Костинброд за призово класиране в гръцката столица са световната шампионка от първенството в зала във Валенсия'08 Анджела Уилямс (САЩ) и бронзовата медалистка от същото състезание Тахеша Хариган (Вирджински острови). Трите застанаха заедно на старт в Бирмингам в събота, където Ефтимова финишира пета и записа лично постижение от 7,26 сек. Инна се приближи само на 0.02 сек от норматива за европейското първенство в Торино (Ит) от 6 март. Възпитаничката на Фиданка Борисова почти сигурно ще пътува за Италия. Нормата е поставена от Българска федерация по лека атлетика, а за място в стартовите списъци на континенталния шампионат не е нужен норматив.

Други

В дисциплината 400 м в Атина ще участва и Милица Георгиева. Тя получи покана след доброто си бягане на Балканиадата в събота, където спечели бронза с 55,81 сек. На турнира в гръцката столица ще се пуснат Николай Атанасов и Борис Божинов в скока на дължина.