25 февруари 2009

Джоко с подиум в Атина

Николай Атанасов зае трето място в скока на дължина от турнира по лека атлетика в Атина.
Джоко записа резултат от 7,64 м, а веднага след него се нареди Борис Божинов със 7,54 м. Атанасов е спокоен за участието си на европейското първенство в Торино от 6 март, след като през януари с 8,01 покри норматива на БФЛА. Боби обаче със 7,82 м в София остана на 6 см от нормата. Утре ще бъде обявен съставът ни за шампионата на континента.

Призьори

Мауро да Силва (Бра) спечели състезанието в сектора в Атина, след като регистрира 7,94 сек. Втората позиция извоюва Нилс Виндер (Гер) - 7,80 м.
В последния момент от участие се отказа лидерът в световната ранглиста за сезона в скока на дължина Луис Цатунас (Гър). Гъркът, който има постижение 8,20 м тази година, се оплака от спад в спортната форма след претърпяно вирусно заболяване.
"Заради здравословен проблем не мога да взема участие на турнира. Исках много да се състезавам тук, както беше през последните няколко години, но за съжаление обстоятелствата не ми позволяват", каза Цатумас.
Гъркът е бил принуден да приема антибиотици в последните дни и в спортната му форма има спад.
По-късно тази вчер в гръцката столица ще стартират Инна Ефтимова на 60 м и Милица Георгиева на 400 м.